Rok

Nasze realizacje z roku 2018

System FM w Tåsjö, Szwecja, 323 m

Na tym maszcie w niedalekiej odległości od szwedzkiego miasta Tåsjö zamontowaliśmy system FM razem z dzielnikami i kablami końcowymi. Był to system składający się z 12 elementów FM produkcji Kathrein. Do systemu zainstalowaliśmy fider główny HCA 400 o długości całkowitej ok 200 metrów.

Była to nasza pierwsza kompletna instalacja FM w Skandynawii. Krótki czas realizacji pozwolił nam dokończyć budowę nowego masztu bez przerw w emisji FM na maszcie istniejącym, który znajduje się niespełna 16 metrów obok.

Maszt FM / TV Tåsjö, 293 m

Latem 2018 wybudowaliśmy maszt o wysokości 293 metrów na północy Szwecji, w regionie Jämtland pod kołem podbiegunowym, na północ od Tåsjö. Była to wymagająca budowa, głównie ze względu na lokalizację w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonującego masztu. Bliskość aktywnej wieży powodowała kolizje na wszystkich poziomach odciągów. Po ukończeniu budowy, zamontowaliśmy na szczycie masztu antenę samonośną DVB-T firmy Kathrein o długości 22 metrów i ciężarze 5,4 ton. Całość prac zajęła nam zaledwie 74 dni robocze.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego malowniczego miejsca.

Wieża Olimpia FM/TV w Helsinborgu, 121m

W ciągu 60 dni zimowych, na przełomie 2017 i 2018 roku, z pojedynczych elementów konstrukcyjnych wybudowaliśmy wieżę w szwedzkim portowym mieście Helsingborg. Nie używaliśmy dźwigu, a jedynie specjalnego systemu podnoszącego zaprojektowanego w PERFEKT WERNER. Był to nasz wspólny projekt z duńską firmą projektową RAMBOLL, dla szwedzkiego operatora infrastruktury naziemnej TERACOM. Na szczycie zainstalowaliśmy antenę telewizyjną o wysokości 13 metrów i wadze 4,5 tony. Lokalizacja wieży mieści się wewnątrz obiektu sportowego, przy obiektach użyteczności publicznej tętniących życiem, pomiędzy boiskiem sportowym, a przedszkolem. Całkowity ciężar konstrukcji wynosił 76 ton.

Zapraszamy do obejrzenia video zamieszczonego pod linkiem YouTube.

https://www.youtube.com/watch?feature=share&v=udAbrelTeU4&app=desktop