Logo Perfekt Werner

Wymiana lin odciągowych masztów

W Polsce jesteśmy firmą najlepiej przygotowaną oraz wyposażoną do przeprowadzania skomplikowanych i wyjątkowo odpowiedzialnych prac na linach odciągowych masztów – takich jak ich wymiany oraz konserwacja.

Nasze przygotowanie to przede wszystkim wykwalifikowana załoga posiadająca wieloletnie doświadczenie w  wymianach lin odciągowych oraz ich konserwacji na obiektach o różnych wysokościach i  lokalizacjach.

Nasze przygotowanie to odbyte szkolenia z zakresu zalewania końcówek lin, dzięki którym jesteśmy samowystarczalni w procesie przygotowania lin pod wymianę.

Nasze wyposażenie to specjalistyczny sprzęt zaprojektowany i  wykonany na potrzeby tego typu prac.

Przez szereg lat wymieniliśmy liny odciągowe wielu masztów, a nasza dobra renoma sprawiła, iż po roku 1994, kiedy to z powodzeniem przeprowadziliśmy wymianę lin na 314 – metrowym maszcie w Trzeciewcu k. Bydgoszczy,  jesteśmy jedyną firmą, której powierza się tego typu operacje na obiektach o wysokości powyżej 200m. Wykonaliśmy już 28 wymian lin odciągowych, w tym na 3 najwyższych masztach w Polsce.

Nasze doświadczenie doceniono także za granicami i w 2008 roku wymianę lin w dwóch lokalizacjach zamówiła u nas norweska Firma Norkring AS. Ostatnie wymiany lin odciągowych z konserwacją:

  • RTCN Kraków Chorągwica, h=286 m, październik 2013

Kontrakt obejmował:
– Projekt
– Dostawę odciągów BRIDON ø=40mm oraz nowych napinaczy
– Wymianę 4 poziomów odciągów
– Zabezpieczenie antykorozyjne lin
– Rektyfikacę masztu, niezbędne pomiary
Umowa zawarta 11 kwietnia 2013 została w całości zrealizowana do dnia 29 listopada 2013 roku. W tym czasie na nasze zamówienie zostały wyprodukowane liny w fabryce BRIDON. Na uwagę zasługuje lokalizacja obiektu w bliskim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych.

  • RTCN Olsztyn Pieczewo h=365m, grudzień 2008, najwyższy maszt w Polsce

Kontrakt obejmował:
– Projekt
– Uzyskanie pozwolenia na budowę
– Dostawę lin i nowych napinaczy
– Wymianę 5 poziomów odciągów z napinaczami
– Rektyfikację masztu, operat geodezyjny i pomiar sił naciągów wstępnych.
Cały zakres zamówienia zrealizowaliśmy w 5 miesięcy, a sama wymiana lin zajęła naszej załodze niecałe 2 miesiące. Liny zostały sprowadzone z fabryki producenta BRIDON w Doncaster, gdzie mogliśmy także obserwować ich produkcję oraz przeprężanie. Pod wymianę przygotowaliśmy je samodzielnie, zalewając końcówki komponentem Wirelock. Firma PERFEKT WERNER po raz kolejny dowiodła swego profesjonalizmu, dobrej organizacji i odpowiedzialności.

  • RTCN Łódź Zygry, h=335m, czerwiec 2009

Kontrakt obejmował:
– Projekt
– Uzyskanie pozwolenia na budowę
– Dostawę lin
– Wymianę 4 poziomów odciągów
– Rektyfikację masztu, operat geodezyjny i pomiar sił naciągów wstępnych.
Pomijając uzyskanie pozwolenia na budowę, które uzyskaliśmy z dużym wyprzedzeniem, sama wymiana odciągów odbyła się w dniach 12 maja – 26 czerwca 2009. Liny wyprodukowano w BRIDON w Doncaster, ale pod wymianę przygotowaliśmy je samodzielnie, zalewając końcówki komponentem Wirelock. Po zamontowaniu, liny zostałe zabezpieczone specjalistycznym smarem, który firma Lotos Oil przygotowuje na nasze zamówienie. Maszt w Zygrach jest trzeci co do wysokości w Polsce.